znaki zodiaku

Znaki zodiaku po kolei . Znaki zodiaku – data i horoskop opisowy

Wszyscy (albo prawie wszyscy) słyszeliśmy o horoskopie. Czy jednak wiemy, co to takiego? Wydaje się, że czasem teoretycznie popularne tematy mają przed nami wiele tajemnic.

Czym jest horoskop?


Najprościej powiedzieć, że chodzi o przepowiednię, która sporządzana jest na podstawie daty, godziny i miejsca. Tworzenie horoskopów to dziedzina pseudonaukowa, ale mimo to wiele osób szuka w horoskopach odpowiedzi na nurtujące pytania. Można usłyszeć o tym, że ma to związek z efektem Barnuma i innymi błędami poznawczymi. Dla niezorientowanych – efektem Barnuma określa się sytuację, w której trafne prognozy mają związek z podaniem ogólnych zestawów danych odnoszących się do znacznej grupy ludzi. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że większość publikowanych horoskopów to jedynie forma zabawy. Zdarza się nawet, że za stworzenie horoskopu odpowiada osoba, która w żaden sposób nie zna się na astrologii.

Z jakimi znakami zodiaku mamy do czynienia?


Skoro wiemy, czym jest horoskop, pora skoncentrować się na znakach zodiaku. Znaków zodiaku jest 12 – pierwszy znak zodiaku to baran, natomiast ostatni to ryby.

astrology, divination, chart

Baran (21.03 – 19.04)


Zodiakalne barany to zazwyczaj osoby, które lubią przewodzić, znajdować się w centrum uwagi. Osoby te charakteryzują się dużą siłą podczas wykonywania codziennych działań. Postawione cele mają zostać zrealizowane. Często niezależnie od tego, jak przedstawiają się okoliczności. Barany bywają niecierpliwe w działaniu, ponieważ zależy im na szybkich efektach. Osoby spod znaku barana mają duże zdolności, jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności. Są to ludzie wszechstronnie aktywni, którzy dość łatwo mogą doprowadzić do chwilowych konfliktów i nieporozumień (wystarczy zbyt wiele emocji).

Osoby spod znaku barana to ludzie, z którymi niekiedy trudno jest się porozumieć. Ma to związek z wrodzoną upartością i chęcią dominacji. Poza tym pewność siebie wpływa na podejmowanie nowych wyzwań, a nowe wyzwanie to zawsze podejmowanie ryzyka – czasem naprawdę dużego.

Byk (20.04 – 20.05)


Byki to osoby, które bez względu na okoliczności twardo stąpają po ziemi. Jednocześnie widać jednak konsekwencje w dążeniu do osiągnięcia celu. Byki zazwyczaj charakteryzują się tym, iż bardzo ważne jest dla nich posiadanie solidnej podstawy egzystencji. Widać też, że zwracają uwagę na rzeczy materialne. Zależy im na tym, aby w sferze rodzinnej móc pochwalić się bezpieczną przystanią. Ludzie spod znaku byka są spokojne i nie lubią huśtawki emocjonalnej. Byki zbytnio nie ufają innym osobom, ale otwierają się w przypadku bliższego poznania.

Osoby te zawsze starają się żyć w sposób jak najbardziej racjonalny. Przekłada się to na niechęć do zmian, jak i unikanie różnego rodzaju konfliktów. Byki cechują się także przywiązaniem do tradycji i rutyny. Jeżeli stabilizacja to tylko z kimś, kto urodził się pod znakiem byka. Choć z drugiej strony zbytnie przywiązanie do rutyny po pewnym czasie może okazać się dosyć kłopotliwe.

Bliźnięta (21.05 – 20.06)


Bliźnięta to znak zodiaku, pod którym znajdziemy osoby towarzyskie i pełne energii. Ludzi, którzy potrzebują wiele bodźców i kontaktów z ludźmi. Bliźnięta są mądre i lubią, kiedy mają okazję popisać się zdobytą wiedzą. Osoby te nie są jednak stałe w poglądach. Możemy mówić o ludziach, którzy dopasowują poglądy do zaistniałych okoliczności. Można też powiedzieć, że bliźnięta bardzo szybko podejmują decyzje i nie do końca zważają na konsekwencje. Z drugiej strony mowa o osobach, które uwielbiają nowe wyzwania. Co więcej, trudno rozmawiać w tym kontekście o jakichś ograniczeniach – nowe wyzwanie może dotyczyć podróży, kolejnego hobby czy po prostu eksperymentów w kuchni. Bliźnięta cechują się sporą niezależnością, ciekawością świata i pragnieniem wolności.

Widać też błyskawiczne angażowanie się w nowe relacje, jak i szybkie znudzenie nimi. Zbyt długa monotonia skutkuje tym, że bliźnięta stają się niespokojne i rozdrażnione.

Rak (21.06 – 22.07)


Raki charakteryzują się bardzo dużą wrażliwością. Zdarza się nawet, że wrażliwość jest na tyle duża, iż potrafi w znaczący sposób uprzykrzyć życie. Tym samym z rakami należy obchodzić się bardzo delikatnie (łatwo zranić ich uczucia). W ogóle osobowość raka jest niezwykle trudna do zrozumienia. Mowa o osobach, które potrafią prezentować kilka przeciwnych sobie cech. Widzimy empatię i zrozumienie wobec drugiej osoby, ale też dużą zmienność nastroju. W ciągu paru minut samopoczucie może ulec gwałtownej zmianie.

Ludzie spod tego zazwyczaj określani są jako samowystarczalni. Niemniej jednak bardzo łatwo dochodzi u nich do uzależnienia się od emocjonalnego wsparcia. Wiadomo też, że raki są bardzo nieśmiałe. Aczkolwiek nie oznacza to tego, że raki nie potrafią brylować w grupie. W przypadku zodiakalnego raka niezwykle istotne jest to, aby znaleźć się w odpowiednim otoczeniu.

lew

Lew (23.07 – 22.08)


Gdy spotkamy się z zodiakalnym lwem, w oczy z pewnością rzuci się wrodzona pewność siebie czy wysokie poczucie własnej wartości. Poczucie własnej wartości jest cechą pozytywną, ale ze wszystkim można przesadzić – dlatego też lwy mogą być odbierane jako osoby zarozumiałe. Lwy po prostu kochają, kiedy są na pierwszym miejscu. Skutkuje to tym, że absolutnie nie biorą pod uwagę tego, iż mogą zostać zepchnięte na dalszy plan. W zachowaniu zodiakalnych lwów widoczna jest też daleko idąca ostrożność. Lwy unikają sytuacji, w których ich wizerunek mógłby w jakimś stopniu ucierpieć.

Osoby spod znaku lwa cechują się też sporą ambicją. Ma to swoje konsekwencje – nadmierna ambicja popycha do tego, aby odnosić sukces w absolutnie każdej dziedzinie. Dobrze też spojrzeć na optymizm i energiczność. Takie połączenie sprawia, że ludzie lgną do lwa i dobrze czują się w jego towarzystwie. Poza tym zodiakalne lwy to ludzie, którzy angażują się tylko na 100% – nie ma miejsca na kompromisy. Największą zgubą lwa może być nieumiejętność kontrolowania wydatków. Brak kompromisów może mieć przełożenie na różne sfery życia.

Panna (23.08 – 22.09)


Osoby urodzone pod znakiem panny wyróżniają się niespotykaną inteligencją połączoną z ogromną wiedzą. Łatwość przyswajania wielu wiadomości i umiejętność uczenia się nowych rzeczy to połączenie, które sprawia, że panny lubią stawiać przed sobą ambitne cele. Panny bardzo często zostają mistrzami w swoim zawodzie – ma to niemały związek, z tym że charakteryzują się dociekliwością. Jeżeli lubisz bujać w obłokach, niekoniecznie dogadasz się z zodiakalną panną. Zodiakalne panny to ludzie, dla których bardzo ważne jest twarde stąpanie po ziemi.

Często można też rozmawiać o wewnętrznym poukładaniu połączonym z nadmierną pedantycznością. Osoby urodzone pod znakiem panny niezbyt dobrze czują się, gdy wokół króluje chaos. Dla tego można wręcz mówić o skłonności do rozmieszczania rzeczy z ogromną precyzją.

Waga (23.09 – 22.10)


W przypadku wag bardzo ważne jest silne poczucie sprawiedliwości połączone z dążeniem do równowagi. Wiele osób może myśleć, że jest to plus, ale rzeczywistość nie do końca przedstawia się w ten sposób. Realia wyglądają tak, że wagi wielokrotnie są niezdecydowane i co za tym idzie, nie potrafią podejmować szybkich decyzji. Nieumiejętność podejmowania szybkich decyzji wynika z chęci zachowania obiektywności. Chodzi o rozważenie wszystkich plusów i minusów. Oczywiście takie podejście oznacza też, że podjęta decyzja z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie słuszna.

Ludzie spod znaku wagi to intelektualiści, z którymi jesteśmy w stanie prowadzić ożywione dyskusje (i to nawet w przypadku odmiennych poglądów). Wagi zazwyczaj są spokojne i unikają konfliktów, ale doskonale zdają sobie sprawę z tego, kiedy przydałoby się większe zaangażowanie. Jeżeli chodzi o walkę w imię wyższych wartości, wagi gotowe są walczyć do samego końca! Ponadto widać docenienie komfortu, sztuki i elegancji. Często widzimy też ludzi, którzy mają duszę artystyczną i ogromny talent.

skorpion

Skorpion (23.10 – 21.11)


Skorpiony można rozpoznać z daleka – są to urodzeni indywidualiści, którzy nigdy nie nudzą się swoim towarzystwem. Może to być różni odbierane, ale pamiętajmy, że mowa o osobach, w której drzemie artystyczna dusza i niespokojny duch pełen pomysłów, projektów i marzeń. Ludzie spod znaku skorpiona niezwykle cenią sobie niezależność. Skorpiony bywają nieufne i podejrzliwe, ale nie oznacza to tego, że nie są w stanie podzielić się swoim światem. Wszystko zależy od tego, jak dana relacja będzie się układać. Jako że już przy tym jesteśmy – budowanie relacji to dla skorpionów nigdy nie jest łatwe zadanie. Mamy ludzi, którzy są pełni sprzeczności – empatia i troskliwość szybko może zamienić się w zrzędzenie i cynizm.

Do tego dochodzi też szczerość granicząca z bezczelnością, co może oznaczać pojawienie się wielu wrogów. Niemniej zodiakalne skorpiony zdają się tym zupełnie nie przejmować. Dla każdego skorpiona najważniejsze jest to, aby można było mówić o byciu w zgodzie ze sobą.

Zobacz też:

Strzelec (22.11 – 21.12)


Osoby urodzone spod znaku strzelca to prawdziwi optymiści! Ważne jest też, że strzelcom zależy na tym, aby optymizm i energię bardzo szybko zamienić w działanie. To ludzie, którzy nie potrafią usiedzieć na jednym miejscu. W życiu strzelca nie ma miejsca na nudę. Odwaga wielokrotnie wydaje się graniczyć z brawurą, ale czy strzelcy też patrzą na to w ten sposób? Zdaje się, że z ich punktu widzenia sytuacja najczęściej wygląda na przemyślaną. Strzelec to osoba, która po prostu mówi to, co myśli. Takie podejście można odbierać jako bezczelność czy brak wychowania, ale realia przedstawiają się inaczej. Ludziom spod znaku strzelca nie zależy na konwenansach.

Poza tym można wyróżnić empatię i szczodrość – gdy potrzebujesz pomocy, strzelec zawsze jest na miejscu. Kiedy w jakiejś sprawie się z nim nie zgodzisz, pojawi się spory problem. Choć też uwagę zwraca fakt, że strzelec nie chowa długa urazy. To pozytywne, ale jest też niejako podkreśleniem tego, iż strzelec to znak zodiaku, w przypadku którego dominuje sprzeczność.

Koziorożec (22.12 – 19.01)
Za najważniejsze cechy koziorożca uznaje się umiejętność koncentracji, cierpliwość i wytrwałość. Koziorożec nie lubi nagłych zmian i wręcz nie cierpi, kiedy jest zaskakiwany. Osoby spod tego znaku nie rezygnują ze swoich celów nawet wtedy, gdy mają świadomość tego, że realizacja będzie trwała bardzo długo.

Koziorożce nie uznają kompromisów. Można powiedzieć, że uznają świat jako coś, co jest „czarne” lub „białe”. Nie ma mowy o półśrodkach, mamy raczej zasadniczość. Życie z koziorożcami to gwarancja stabilizacji – są to ludzie, którzy przybywają na czas, nie przekładają umówionych spotkań czy unikają spontaniczności i nagłej zmiany planów. Koziorożce lubią sobie wszystko zaplanować i twardo trzymać się przyjętych założeń. Osoby te mogą wydawać się ludźmi, którzy dążą do tego, aby podporządkować sobie innych, ale prawda wygląda inaczej. Mowa o ludziach, którzy bardzo mocno przejmują się tym, co mówią o nich inni.

Wodnik (20.01 – 18.02)


Wodnik jest człowiekiem, dla którego bardzo duże znaczenie ma gwarancja niezależności. To osoba, która lubi działać dla dobra ludzkości. Widać w niej myśliciela, wizjonera i wynalazcę. Niezwykle trudno jest zawrócić wodniki z obranej drogi – charakteryzuje się one uporem i konsekwencją. Po prostu lubią pokazywać, że racja jest po ich stronie. Wodnicy lubią ludzi, ale nie przeszkadzają im sytuacje, w których muszą zadowolić się własnym towarzystwem. Bycie w samotności z ich perspektywy można określić jako alternatywę dla zmęczenia towarzystwem innych osób. Ludzie spod znaku wodnika chętnie uciekają do miejsc, w których nie ma nikogo.

Warto również wiedzieć, że wspomniany upór wraz z konsekwencją to połączenie, które można odbierać na różne sposoby. Zwłaszcza że wodnik gotów jest uciec się do manipulacji drugim człowiekiem. Nie dzieje się to jednak często. Wszystko zależne jest od postawionego celu i trudności w realizowaniu zadania. Wodnik manipuluje innymi, kiedy uważa, że w przypadku obranej przez niego drogi nie ma innego rozwiązania.

ryby

Ryby (19.02 – 20.03)

Osoby urodzone pod tym znakiem są świetnym przykładem tego, że zdarza się nam zapomnieć o tym, jak złożona jest ludzka natura. W przypadku ryb chodzi o dwoistą naturę. Dwoistą, ponieważ dwie ryby płyną w przeciwnych kierunkach. Taka natura sprawia, że ryby często zaskakują otoczenie. Warte podkreślenia jest również to, że należy przez to rozumieć pozytywne, jak i negatywne zaskoczenia. Kiedy mamy ludzi pełnych sprzeczności, inaczej być po prostu nie może. Jedna cecha charakteru może okazać się największą zaletą, jak i największym przekleństwem. Wszystko zależy od tego, co się właśnie wydarzyło.

Ryby są łagodne i ustępliwe, ale zdarzają się wyjątki. Kiedy chodzi o własne życie, potrafią tkwić przy swoim, nawet kiedy racja nie jest po ich stronie. W rybach można zauważyć ogromną pasję, ale jednocześnie jest w tym wszystkim widać słomiany zapał. W oczy rzuca się też to, że wielokrotne zmienianie zdania, co dla otoczenia może okazać się trudne do zaakceptowania. Widać uduchowienie, jak i skłonności do nałogów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *